Jak wybrać idealny narożnik do swojego domuNarożniki to świetny sposób na zapewnienie dodatkowego miejsca do siedzenia. Często ostateczny wybór w schemacie projektowania wnętrz, sofy narożne mogą nadać Twojemu domowi doskonałe wykończenie, dając więcej miejsc siedzących bez zajmowania większej przestrzeni. Jeśli myślisz o zakupie narożnika, być może trudno jest znaleźć odpowiedni model wśród tylu różnych stylów. Narożniki warszawa to doskonała jakość i niepowtarzalny styl. Warto je zakupić, gdyż w salonach prezentują się zjawiskowo!

Kształty narożników - dopasuj się do wnętrza

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej sofy narożnej dla Twojego domu, ważne jest, aby rozważyć kształt. Istnieje wiele różnych kształtów dostępnych, a każdy kształt ma swój własny zestaw zalet i wad. Oto kilka najczęstszych kształtów sof, na które warto zwrócić uwagę:

- Beczka: Sofa baryłkowa to wspólny kształt dla sof narożnych. Jest dość wąska, co czyni ją dobrą opcją dla mniejszych przestrzeni. Sofy barrel są często modułowe i mogą być podzielone na mniejsze części dla dodatkowej elastyczności. Może to być pomocne, jeśli masz do czynienia z małą przestrzenią.

- Box: Sofa pudełkowa to prostokątna kanapa, która ma usunięty jeden lub więcej rogów, co pozwala jej zmieścić się w rogu. Ten kształt jest świetny, jeśli szukasz dużej sofy, która nadal może być umieszczona w rogu. Może nie zapewnić najlepszego poziomu komfortu, ale jest to świetna opcja, jeśli masz większy budżet.

- Narożnik: Sofy narożne są mniej popularną opcją. Są to w zasadzie sofy, które zostały wycięte w kształt narożnika. Ten kształt nie jest bardzo powszechny, ale jest to świetna opcja, jeśli szukasz maksymalizacji przestrzeni w małym pokoju.

Sofy narożne w kształcie litery U

Narożnik w kształcie litery U to popularny mebel do salonu, sypialni gościnnej i innych miejsc w domu. Sofa w kształcie litery U jest idealna do małych pomieszczeń, ponieważ zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna kanapa w kształcie litery L. Sofa może być również wykorzystana do stworzenia intymnej przestrzeni do siedzenia, umieszczając ją w rogu pokoju. Kształt sofy pozwala dwóm osobom naprzeciw siebie i rozmawianiu lub oglądaniu telewizji siedząc po przeciwnych stronach sofy. Ten kształt ułatwia również dostęp do przedmiotów na półkach lub stołach za kanapą w porównaniu z innymi rodzajami sof.

Sofy narożne w kształcie litery U są przeznaczone do umieszczenia w narożniku. Te sofy są zazwyczaj krótsze niż wiele innych opcji, co czyni je świetnym wyborem, jeśli chcesz mieć mniejszą sofę, która zmieści się w rogu. Sofy narożne w kształcie litery U występują zarówno w odmianach modułowych, jak i niemodularnych. Modułowe sofy w kształcie litery u są zwykle krótsze, co czyni je doskonałym wyborem, jeśli chcesz zmaksymalizować ilość miejsc siedzących, które możesz dodać do swojego pokoju, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Jeśli masz duży budżet, możesz zdecydować się na niemodułową sofę u-shape. Te sofy są zwykle wyższe niż modułowe sofy u-shape, co czyni je doskonałym wyborem, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na nogi.